fbpx

BASIN DUYURUSU

Saygıdeğer Sektör Temsilcileri!

Son dönemlerde Personel Yükseltici Platform kazaları ile alakalı haberlerde artma olduğunu gözlemlemekteyiz. Platformder olarak, her mahfilde, yaptığımız işle alakalı alınması gereken tedbirleri dile getirdik ve bundan sonrada dile getirmeye usanmadan devam edeceğiz.

Personel Yükseltici Platform ile çalışmadan önce; makinayı kullanacak kişinin yetkinliği, çalışılacak yerin etüdünün iyi yapılması ve çalışma ortamının, yapılacak iş süresince kontrol altında tutulması kanuni zorunluluktur.

Ayrıca, yük kaldırmak için tasarlanmış ekipmanlar ile insan kaldırma faaliyetinin yapılmaması gerekmektedir. Bu durum İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliğinin Ek II, 3.maddesinde de açıkça düzenlenmiştir.

İnsan müdahalesine açık, periyodik kontrolleri düzgün yapılmamış ekipmanlar ile insan kaldırma faaliyetlerinin yürütülmesi neticesinde meydana gelecek kazalar, geri dönüşü olmayan maddi ve manevi sonuçlar doğurabilecektir.

Yaptığımız iş, yüksekte çalışma gerektiren işlerde güvenli ortam sağlamaktır. Bunun içinde gerekli tüm tedbirleri almak bizlerin asli görevidir.

Platformder olarak, siz sektör temsilcilerinin hiç istemediğimiz ama yaşayacakları kazalarda bizlere ulaşmalarını rica ediyoruz. Derneğimizin hukuk ve sigorta danışmanları sizlere gerekli desteği sağlayacaklardır

Saygılarımızla
Platformder Yönetim Kurulu

Bu gönderiyi paylaş