fbpx

6.Uluslararası İskele Kalıp ve Hareketli Platform Teknolojileri İhtisas Fuarı

İskele Kalıp Sektörü 6. Kez Bir Araya Geliyor

Sektöründe Dünya’daki tek fuar olma özelliğini kazanan 5’inci Uluslararası İskele Kalıp ve İnşaat Teknolojileri İhtisas Fuarı, İstanbul Fuar Merkezinde 4 gün boyunca 3 bin 652 yerli ve yabancı profesyoneli ağırladı. İskele kalıp sektörünün eksiklerinin tamamlanması ve doğru bilinen yanlışların düzeltilmesi adına, T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yönlendirilen uzmanlar, uygulamalı eğitim ve seminerler düzenledi. Ayrıca T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı desteği ile gerçekleşen ‘İnşaatlarda İş Güvenliği ve Sağlığı Zirve’sinde, Türkiye’deki iş kazalarının ve güvenlik açıkları konusunun altı çizildi. Zirve’de, inşaatlarda yaşanan ölümlü iş kazalarının 2012 yılından itibaren en yüksek rakamın 2016 yılında görüldüğü bilgisi paylaşıldı. T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu İstatistiklerine göre; 2015 yılında yaşanan iş kazalarının toplam sayısı 241 bin 547 iken, bu kazaların sadece 33 bin 361’inin yapı sektöründe yaşandığı bilgisi verildi. Bin 252 kişinin ise bu kazalarda hayatını kaybettiği kaydedildi.

Demos Fuarcılık organizasyonunda, T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı desteği ile gerçekleşen ‘İnşaatlarda İş Güvenliği ve Sağlığı Zirvesinde, Türkiye’de iş kazalarının en çok yaşandığı sektör olan inşaat ele alındı. Açılış konuşmasını Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Daire Başkanı Furkan Yıldız’ın gerçekleştirdiği Zirve’de; T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı özel oturumunda; İş Sağlığı Güvenliği Uzmanı Nurullah Taş ‘Yüksekte Çalışmalarda İş Güvenliğini’, İş Sağlığı Güvenliği Uzmanı Alperen Fatih Dursun ‘İnşaatlarda Geçici İş Ekipmanlarının İş Güvenliğine Katkısı’, İş Sağlığı Güvenliği Uzmanı Sabit Yasin Bostancı ‘Güvenli İskele Projesi’ sunumları ile ziyaretçi ve katılımcılar bilgilendirildi.

İskele Kalıp Fuarını 3 Bin 652 Yerli ve Yabancı Profesyonel Takip Etti 5’inci Uluslararası İskele Kalıp ve İnşaat Teknolojileri İhtisas Fuarı’ 2017, bu yıl da tüm sektör paydaşlarını bir araya topladı. Dünyanın dört bir yanından Fuara katılım gösteren satın alma heyetleri, fuar boyunca katılımcı firmalarla bir araya geldi. Sektörünün en önemli buluşma noktası olan İskele Kalıp Fuarı, en son yenilik ve teknolojilerin yanı sıra düzenlenen sektörel etkinlikler ve seminerlerle dikkat çekti. Fuara 32 ülkeden 157 yabancı ziyaretçi katılırken, etkinlikleri 3 bin 652 yerli ve yabancı profesyonel takip etti.

Tarih: 29 Mart – 01 Nisan 2018

Yer: İstanbul Fuar Merkezi – Yeşilköy

Web Sitesi: www.scafformexpo.com

Bu gönderiyi paylaş