fbpx

DMO Tarafından Organize Edilen “Tedarikçi Zirvesi 2018” Etkinliğine Katıldık

Bu yıl ilki gerçekleştirilen ve DMO – Devlet Malzeme Ofisi tarafından organize edilen Tedarikçi Zirvesi 2018 Etkinliğinde, Platformder olarak kiralama sektörünü temsil etme fırsatı bulduk.
Teknopark Ankara’da düzenlenen Tedarikçi Zirvesi 2018 etkinliğinde konuşan Genel Müdürümüz Sn. Mücahit CİVRİZ, DMO ve tedarikçi firmaları bir aile olarak gördüğünü ifade etti. ‘’2018 yılında DMO’daki çalışma arkadaşlarımla “DMO’nun daha dinamik, daha interaktif ve kamu alım sürecinde daha proaktif bir rol üstlenebilmesi için neler yapmalıyız?” sorusunu sorarak bir dizi çalışmanın, radikal adımlar atmanın kararını vermiştik.’’ diyen CİVRİZ, DMO’nun sadece alım-satıma aracılık eden bir kurum olmadığını, günün sonunda yerli firmaların markalaşmasına nasıl bir katkı sağlayabilecekleri konusunu da tartıştıklarını kaydetti. CİVRİZ, DMO’nun pek çok kamu kurumundan farklı olarak bir yanıyla özel sektöre bir yanıyla kamu sektörüne hizmet ettiğini söyledi. ‘’DMO hakkındaki tüm olumsuz algıları ve DMO’nun gelecek hayalini ortaya koyduğumuzda iyileştirilmesi gereken alanları tespit ederek yol haritamızı oluşturduk. Zaman zaman ilgili tarafların direnç gösterdiğini fark ettik ama azim ve kararlığımızdan taviz vermedik. Bir otomobil üreticisinin, ‘Bazen müşterilerimi dinlesem, çok daha hızlı giden at arabaları yapabilirdim’ vurgusunda olduğu gibi, bazen kulaklarımızı ve zihnimizi kapatmamız gereken durumlar oldu. Ancak yıl bitmeden önce yeni sistemimizi devreye alacağımıza dair vizyonumuz ve sözümüzün ardında durarak, işte bugün buradayız. Ve işte yenilenen DMO Sistemimiz!’’ diye konuşan CİVRİZ katılımcılara online katalog başvuru sistemi, başvuruda istenen belgelerin sadeleştirilmesi, ürün fiyatlandırma sistemindeki yenilikler, Ürün Kayıt Sistemi, e-tahsilat, e-irsaliye, e-tesellüm uygulamaları, kurumlarla yapılan entegrasyon çalışmaları, ürün karnesi , tedarikçi puanlama sistemi, Online Takip/İşlem Sistemi, kurumsal çözümler ve DMO Akademi konularında bilgilendirmelerde bulundu.
Gelecek yıla ilişkin bütçenin bir tasarruf bütçesi olacağını, genelde altyapı yatırımlarında tasarrufa gidilmesine karşın bunun mal ve hizmet alımlarında tasarruf yapılmayacağı anlamını taşımadığını vurgulayan CİVRİZ; ‘’Kurum olarak geçen yıl yaklaşık 4 milyar liralık satışımıza karşılık bu yıl ise 3,5 milyar olması beklenmektedir. ‘’ dedi.
Etkinliğe sivil toplum kuruluşlarından MÜSİAD, OMSİAD, İMDER, ARÜSDER, TÜMDEF, TÜKİD, PLATFORMDER ve OSTİM Medikal Sanayi Kümelenmesi de katılım sağlayarak DMO’nun son dönemdeki yenilikçi uygulamalarından duydukları memnuniyeti ve bundan sonraki süreçte kurumdan beklentilerini dile getirdiler.

Bu gönderiyi paylaş