Fatih Vinç Makine Parkına 182 Adet Yeni Platform Ekledi

Ekipman kiralama sektöründe geniş makine parkına sahip firmalar arasında yer alan Fatih Vinç, 02-05 Mayıs tarihlerinde düzenlenen ve Türkiye kaldırma ve ağır taşıma sektörünün ilk fuarı olan VIPP 2018’de (Vinç, İstif Makineleri, Platform, Proje Taşımacılığı, İhtisas Fuarı) 182 adet makine alımına imza attı. Bu kapsamda Acarlar Makine ile 82 adetlik ve ELS Lift ile 100 adetlik büyük paketler üzerinde anlaşan Fatih Vinç Genel Müdürü Kenan Aydın, makine parkındaki araç sayısını yaklaşık 1.200 adetlere yükseltmiş oldu.

Sektörün talebi dizele yöneliyor

Acarlar Makine ile imzalanan 4 milyon Euronun üzerinde değere sahip 82 adetlik paketin içerisinde 25 adet 12 metrelik dizel makaslı platformlar başta olmak üzere çeşitli sayılarda 41 metrelik dizel eklemli platform, 26 metrelik dizel eklemli platform, 20 metrelik dizel eklemli platform, 18 metrelik dizel eklemli platform, 18 metrelik dizel makaslı platform ve akülü eklemli platformların yer aldığı belirtiliyor.

Gerçekleşen teslimat töreninde hazır bulunan Acarlar Makine Genel Müdürü Serkan Acar ve Fatih Vinç Genel Müdürü Kenan Aydın, sektörde dizel platformlara yönelik bir geçişin olduğunu belirterek “Türkiye’de yeni yeni gelişmekte olan personel yükseltici platform sektöründe her sene yeni trendler oluşmaktadır. Bu kapsamda sektör akülüler ile başlayıp tercihlerini dizele doğru kaydırmaya başladı. Her projenin ihtiyacı olan dizel personel yükselticiler, VIPP 2018 ile taçlandırdığımız işbirliğimizin merkezi oldu.” açıklamasında bulundu.

Fatih Vinç, ELS Lift ile ilk işbirliğini gerçekleştirdi

Yerli üretimi ile dikkat çeken ELS Lift ile imzalanan 100 adetlik paketin büyük bir bölümünün 8, 10, 12 ve 14 metrelik akülü makaslı platformlardan oluştuğu ve kısmi olarak 15 metrelik akülü eklemli platformların olduğu ifade ediliyor. Gerçekleşen teslimat töreninde el sıkışan ELS Lift Genel Müdürü Kerem Bayrak ve Fatih Vinç Genel Müdürü Kenan Aydın, bu sene içerisinde iki firma arasında süren işbirliğinin devam ettirileceği sinyallerini verdi.

Teslimat töreninde açıklamalarda bulunan Kenan Aydın, “ELS Lift ile 2 aydır görüşmeler yapıyoruz ve hem dernek hem de Fatih Vinç olarak fabrikalarını 4-5 kere ziyaret ettik. Gördüğümüz gelişmeler ve Ocak ayında piyasayı hareketlendiren yeni ürün lansmanları ile ELS Lift, dikkatleri üzerine çekmeyi sürdürüyor. Firmanın ürettiği makaslı platformlar, dünyaca ünlü markalar ile yarışabilecek seviyededir ve rüştünü ispatlamıştır. Yeni geliştirilen spesifik ürünlerde de aynı başarıyı sergileyeceklerine inanıyorum. Yerli ve milli olması ile gurur kaynağımız olan ELS Lift ile ilk alışverişimizi gerçekleştirdik, ancak bu son olmayacaktır.” dedi.

ELS Lift Genel Müdürü Kerem Bayrak ise “Anlaşmamızın bizlere ve tüm sektöre hayırlı olmasını diliyorum. Sektörümüzde görüşleri referans niteliğinde olan Fatih Vinç’in makinelerimizi tercih etmesi ve ticaretimizi böylesine bir paket ile başlatması, ELS Lift için piyasada çok olumlu rüzgârlar esmesini sağladı. Fatih Vinç, hedeflediğimiz Türkiye pazarı liderliğine bizi ulaştıracak iyi bir referanstır.” ifadesinde bulundu.

Kaynak:FMRENT

Bu gönderiyi paylaş