fbpx

Fatih Vinç’ten 182 Adetlik Yatırım

YÜKSEK ADETLERDE PAKET ALIMLARIYLA DİKKAT ÇEKEN FATİH VİNÇ, VİPP FUARI’NDA 182 ADET MAKİNE SATIN ALIMINA İMZA ATTI. DİZEL MAKASLI VE EKLEMLİ, AKÜLÜ MAKASLI VE EKLEMLİ PLATFORMLARIN YER ALDIĞI PAKETİ PARKINA EKLEYEN FATİH VİNÇ, BU YATIRIMLA MAKİNE SAYISINI BİNİN ÜZERİNE ÇIKARDI

Personel yükseltici platform kiralama sektörünün önemli oyuncuları arasında yer alan Fatih Vinç, 2018 yılında da yatırımlarını sürdürüyor. 2-5 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen ve Türkiye Vinç, İstifleme, Platform ve Ağır Nakliyat sektörünün ilk ve tek fuarı olan “VİPP 2018″de Acarlar Makine ile önemli bir işbirliğine imza atan Fatih Vinç, dizel ağırlıklı olmak üzere 82 adet Haulotte marka platformu parkına kattı. Fuarın ikinci gününde Acarlar Makine Genel Müdürü Serkan Acar ve Fatih Vinç Yönetim Kurulu Kenan Aydın’ın katılımıyla gerçekleştirilen törenle duyurulan paket teslimat, yaklaşık 4 milyon Euro değere sahip olmasıyla dikkat çekiyor.

“SEKTÖR İÇİN ÖNEMLİ YATIRIM”

VİPP Fuarı’nda Fatih Vinç ile önemli bir alışverişe imza attıklarını ifade eden Acarlar Makine Genel Müdürü Serkan Acar, makinelerin kısa süre içerisinde teslim edileceğini söyleyerek şunları aktardı: “Fatih Vinç’e yaklaşık 4 milyon Euro değerine sahip 82 adet makineden oluşan bir paket satış gerçekleştirdik. Paket içerisinde Haulotte marka 12 metrelik dizel makaslı platformlar ağırlıklı olmak üzere 41, 26, 20, 18 dizel eklemli platform, 18 metrelik dizel ve akülü makaslı platformlar ile telehandler yer alıyor. Fatih Vinç ile önemli bir alışveriş yaptık. Fatih Vinç, makine parkını her geçen gün daha da güçlendiriyor. Ülkedeki platform sektörü de hızla ilerliyor. O yüzden bu yatırımın sektör için önemli olduğunu düşünüyorum.” Teslimat süresiyle ilgili de açıklamalarda bulunan Serkan Acar, makinelerin yüzde 70’inin bir ay içerisinde teslim edileceğini söyledi.

HIZLI TESLİMAT

Acarlar Makine ile olan işbirliklerini VİPP Fuarı’nda taçlandırdıklarını belirten Fatih Vinç Yönetim Kurulu Kenan Aydın ise Acarlar Makine’nin hızlı teslimatı sayesinde 82 adet makine satın aldıklarını söyledi. Paket satışlarda hızlı teslimatın kendileri için önemli olduğuna vurgu yapan Kenan Aydın, “Avrupa’da işlerin iyi gitmesi nedeniyle sipariş verilen makineyi anında alamıyorsunuz. Fakat Acarlar Makine, önceden sipariş verip, stoklu çalışan birkaç firmadan birisi. Acarlar Makine’nin hızlı teslimatı sayesinde makineleri kısa süre içerisinde teslim alacağız” dedi.

HAULOTTE SAYISI ARTIYOR

Son zamanlarda sektörde dizel platformlara yönelik taleplerin arttığını dile getiren Kenan Aydın, paket yatırımda dizel makinelere ağırlık verdiklerini kaydederek şunları dile getirdi: “Sektörde her yıl farklı ürün gruplarına ağırlık veriliyor. Zaman zaman akülü makaslı, dizel makaslı olmak üzere farklı ürün gruplarına yönelme oluyor. Fatih Vinç olarak 2016 yılından sonra dizel platformlara bir dönüş olacağını geçmişte söylemiştik. Sektöre akülü platformlar ile başlangıç yapıldı ama şu anda performans ve çalışma şartları nedeniyle akülüden, dizel platformlara geçiş yapılıyor. Fatih Vinç olarak yeni dönemde her projede kullanılabilecek makine alımı yapmak istedik. Bu yüzden dizel platformlara ağırlık vererek 82 makinelik bir yatırımı gerçekleştirdik.” Parklarındaki Haulotte oranının gün geçtikçe arttığına da vurgu yapan Yönetim Kurulu Başkanı Aydın, “Türkiye’de kiralama işini yapan en büyük firmalardan birisiyiz. O yüzden makine parkımızın çeşitliliğini geniş tutmak zorundayız. Bakıldığında müşteriden gelen tepki ve taleplere göre her markanın yoğun olarak tercih edilen ve beğenilen modelleri var. Haulotte de az sorun çıkartan, rakamı iyi makinelere sahip bir marka. Bu özelliklerin hepsi bizim için bir kriter. Kendi içimizde bunların hepsini araştırıyoruz ve bu doğrultuda yatırım planlarımızı belirliyoruz” dedi. VİPP Fuarı’nda gerçekleştirilen bu alım ile parklarındaki makine sayısının bini aştığına dikkat çeken Fatih Aydın, makinelerin yüzde 90 doluluk oranı ile çalıştığına değinerek sözlerini tamamladı.

ELS LIFT TERCİHİ

FATİH VİNÇ, ELS LIFT’TEN 100 ADET AKÜLÜ MAKASLI VE EKLEMLİ PLATFORM SATIN ALDI.FUARI’NDA DUYURDU

VİPP Fuarı’nın üçüncü gününde de yatırımlarına hız kesmeden devam eden Fatih Vinç, ELS Lift’ten 100 adet makine satın aldı. 8, 10, 12 ve 14 metrelik akülü makaslı ve 15 metrelik akülü eklemli platformların yer aldığı paket teslimat ELS Lift Genel Müdürü Kerem Bayrak ve Fatih Vinç Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Aydın’ın katılımıyla VİPP Fuarı’nda duyuruldu.

“ELS LIFT KENDİNİ İSPAT ETTİ”

ELS Lift ile uzun zamandır görüşme yaptıklarını ve bu görüşmeleri VİPP Fuarı’nda sonuçlandırdıklarını kaydeden Fatih Vinç Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Aydın, ELS Lift’ten satın aldıkları 100 adet makineyi parklarına kattıklarını söyledi. Aydın, “ELS Lift ile 2018 yılının başından itibaren yaptığımız görüşmeler sonrasında 100 adetlik bir makine anlaşması yaptık. Makinelerin 35 tanesini teslim aldık. Kalan makineleri de fuar sonrasında teslim alacağız” dedi. ELS Lift ile alışverişlerinin bundan sonra devam edeceğini açıklayan Kenan Aydın, bu yıl içerisinde bir paket alımı daha düşündüklerini söyleyerek, ELS’yi tercih etme nedenlerini şu şekilde açıkladı: “ELS Lift’in artık kendini ispat ettiğini düşünüyoruz. ELS Lift’in makaslı platformları dünya çapında önemli seviyelere geldi. ELS Lift’in makinelerini kullanıyoruz ve memnunuz. Makine verimlilik anlamında şu anda sayabileceğimiz önemli markalar arasında yer alıyor. Ayrıca makinelerin yerli ve milli olması da bizim için gurur vericidir.”

HEDEF İÇİN YATIRIM

Fatih Vinç ile yaptıklarını ticaretin hem sektör hem de kendileri için önemli bir yere sahip olduğunu ifade eden ELS Lift Genel Müdürü Kerem Bayrak ise, “Başlangıcı 100 adet olan bu ticaretin hem Fatih Vinç’e hem de ELS Lift’e ve sektörümüze hayırlı olmasını diliyorum. Bu paketin içerisinde ağırlıklı akülü makaslı olmak üzere eklemli platformlar yer alıyor. Sektörümüzde görüşleri referans niteliğinde olan Fatih Vinç’in makineleri kullanması ve böyle bir ticaretle başlangıç yapması bizim açımızdan da piyasada olumlu rüzgarlar estirmiş durumda. Bunun karşılığını da iyi bir şekilde görüyoruz. Bu ticaret, hedeflediğimiz Türkiye pazarı liderliğine bizi ulaştıracak bir başlangıç” diye konuştu. Yatırımlarla ilgili de değerlendirmelerde bulunan Kerem Bayrak bu yıl içerisinde sektöre yeni ürünler kazandıracaklarını dile getirerek, şunları kaydetti: “Pazardaki hedeflerimiz için yatırımlarımız sürekli devam ediyor. Yurt içinde kapasite artışı, yurt dışı pazarında ise gerek bayilikler gerek ithalatlarımız olsun yatırımlarımız hız kesmeden devam ediyor. Bu yatırımlarımız doğrultusunda bu sene içerisinde sektöre yeni ürünler kazandıracağız.”

Kaynak: FMRENT

Bu gönderiyi paylaş