fbpx

Galaksi Platform, Hayallerini Gerçekleştiriyor

2004 yılında İbrahim Aparan tarafından temelleri atılan Avrupa Vinç, 2013 yılında isim değişikliğine giderek adını Galaksi Platform olarak değiştirdi. Ardından Kadir Aparan önderliğinde kendinden yürüyüşlü platform parkını oluşturdu ve müşterilerine kiralama hizmeti vermeye başladı. Parkında 6 metreden 103 metre’ye kadar platform ve vinç bulunduran Galaksi Platform, Türkiye’nin tüm bölgelerine kesintisiz kiralama hizmeti sunuyor. Şu anda İstanbul Yeni Havalimanı’na 4 adet jumbo platform kiralayan firma, aynı zamanda piyasadaki işlerde de faaliyet gösteriyor.

GALAKSİ PLATFORM’UN DOĞUŞU

Uzun yıllar önce sepetli platform satın alarak, sektörde kiralama hizmeti vermeye başladıklarını ifade eden Galaksi Platform Genel Müdürü Kadir Aparan, “Yaklaşık 15 yıldır bu sektörün içerisinde yer alıyorum. Vinç ve platform işi babadan gelen bir meslek. Babam, nakliyeci ve aynı zamanda motor ustasıydı. 2003 – 2004 yıllarında babamla çalışmaya başladığımda nakliyecilik sektöründe edindiğimiz bilgilerle, kamyonlarımızı vince çevirmeye karar verdik. Tabi, o dönemde şimdiki gibi makine bulmak ve yaptırmak kolay değildi” dedi. 2003 senesinde sepetli platform satın alarak, Aparan Vinç ismiyle sektöre giriş yaptıklarını ve daha sonra bu ismi Avrupa Vinç olarak değiştirdiklerini kaydeden Kadir Aparan, 2013 yılında da kendinden yürüyüşlü platform parkını oluşturduklarını ve tekrardan isim değişikliğine giderek Galaksi Platform’u kurduklarını söyledi. Aparan, “2013 yılında kendinden yürüyüşlü platform grubuna yatırım yaptık ve firmamızın ismini Galaksi Platform olarak değiştirdik. Yaklaşık 5 yıldır da Galaksi Platform adı altında faaliyetlerimizi sürdürüyoruz” diye konuştu.

“RİSKLER BİZİ BAŞARIYA GÖTÜRDÜ”

2003 yılından bu yana sektörün gelişimine kişisel olarak önemli katkılarda bulunduğunu aktaran Kadir Aparan, sektörde bedel ödeyerek belirli noktalara ulaştıklarına dikkat çekti ve şunları ekledi: “Sektörün gelişmesine önemli katkılarda bulundum. Neden derseniz? Türkiye’de en büyük platform ve uzun makinelerin üretilmesine öncülük yaptım. 2008 – 2009 yıllarında Nova Platform’a 42 metre sepetli platform yaptırdım. Onun öncesinde 42 metrelik makine hiçbir firmada yoktu. Bakıldığında Galaksi Platform sektör tarafından takip ediliyor. Çünkü; firmam ve benim aldığım riskler sektörde bizi başarıya götürdü. Biz, işimizi ciddiye alıyor ve severek yapıyoruz.”

MAKİNE PARKI GÜÇLENİYOR

Galaksi Platform olarak hem proje hem de piyasa işlerinde çalıştıklarını kaydeden Aparan, iş konusunda hiçbir şekilde ayrım yapmadıklarını, saatlik, haftalık, aylık ve yıllık olarak müşterilerine kiralama yaptıklarını dile getirerek makine parklarıyla ilgili şunları söyledi: “Parkımızda şu anda 20 metreden başlayıp, 75 metreye kadar uzanan 5 adet araç üstü sepetli, 7 adet akülü makaslı, 1 adet eklemli ve 2 adet örümcek platform olmak üzere toplam 15 adet makine bulunuyor. Parkımızda şu anda Acarlar Makine’den satın aldığımız ve sınıfının en iyi makinesi Ruthmann Steiger T 750 HF serisi araç üstü platform yer alıyor. Ayrıca önümüzdeki günler yine Acarlar Makine’den sipariş verdiğimiz Teupen Leo 36T modelini parkımıza katacağız. Bu yatırımlarla Galaksi Platform parkını güçlendiriyor ve hayallerini gerçekleştiriyor.”

“ACARLAR MAKİNE GÜVEN VERİYOR”

Makine parklarına yaptığı yatırımlarda Ruthmann ve Teupen markaları ile Acarlar Makine’yi tercih ettiklerinin altını çizen Genel Müdür Aparan, “Acarlar Makine, müşterisine güven veren kurumsal bir firma. Müşterilerine her zaman daha iyi hizmet vermeyi amaçlaması açısından da Acarlar Makine’yi çok başarılı buluyorum. Ayrıca Acarlar Makine’nin satış sonrası hizmetler ve servisinden de son derece memnunum. Makinede herhangi bir problem olursa, gün içinde mutlaka bize ulaşıyorlar ve anında müdahale ediyorlar. Tüm bunları özetlerseniz Acarlar Makine, müşterilerine güven ve güç veriyor diyebilirim” diyerek, Ruthmann ve Teupen markalarıyla ilgili şunları ekledi: “Ruthmann dünyaca ünlü bir marka ve sağladığı performans ve veriler oldukça iyi. Bunun haricinde Ruthmann’ın arkasında Acarlar Makine gibi bir distribütör olması da bizim markaya yönlendirdi. Teupen markası da örümcek platform grubunda çok önemli bir marka. Makinelerini yakından takip ediyordum ve siparişini verdim. Kısa süre içerisinde parkımıza katacağız.” Önümüzdeki günlerde makine yatırımıyla ilgili herhangi bir planlarının olmadığını aktaran Aparan, yeni makine ihtiyaçlarında tercihlerinin yeniden Acarlar Makina’nın bünyesinde bulunan markalardan yana olacağını sözlerine ekledi.

Bu gönderiyi paylaş