fbpx

Platform Sektörü Buluşuyor

PLATFORM SEKTÖRÜ, ORTAK SORUNLARINA ÇÖZÜM BULMAK VE SEKTÖRÜ İLERİYE GÖTÜRECEK ALTERNATİFLER YARATMAK, KISACASI SEKTÖRE YÖN VERECEK KONULARI TARTIŞMAK AMACIYLA 28 ŞUBAT 2019 PERŞEMBE GÜNÜ CROWNE PLAZA ISTANBUL ASIA OTEL’DE BİR ARAYA GELİYOR

Platform sektörünün sorunlarını ana başlıklar altında toplamak ve bu sorunları çözüme kavuşturarak, sektörün geleceğine yön vermek amacıyla 28 Şubat 2019 Perşembe günü “1. Platform Sektör Çalıştayı” gerçekleştirilecek. PLATFORMDER tarafından düzenlenen, organizasyonunu ise APA Yayıncılık’ın üstlendiği çalıştay Crowne Plaza İstanbul Asia Otel’de sabah 09.00’da başlayıp, akşam 18.30’a kadar sürecek. Etkinlikte Hukuk, Yönetim Yüksekte Çalışma Mevzuatı, Finans ve Sigorta konuları ele alınacak. “Hukuk” başlığı altında sektörün ana sorunu hırsızlık ve kira sözleşmeleri tartışılacak. Konuşmalar sonrasında katılımcıların soruları cevaplandırılacak. “Yüksekte Çalışma Mevzuatı” konusunda uzman konuşmacıla sahte denetim, belgelendirme konularında açıklamalarda bulunacak, sonrasında ise bu konuda merak edilen tüm soruları yanıtlayacaklar. “Yönetim” başlığı altında ise filo yönetimi, maliyetlendirme, müşteri memnuniyeti ve kiralama sektörüne özel yazılımlar ele alınacak. Etkinliğin ana başlıklarından biri de “Finansal Çözümler” olacak. Sektörün önde elen leasing ve finans kuruluşlarından üst düzey yöneticiler, katılımcıları leasing konusunda aydınlatacak ve sonrasında merak edilen soruları cevaplayacak. Kiralama firmalarının önemli sorunlarından birisi olan “Sigorta” konusu da etkinliğin diğer bir ana başlığı. Bu konuda da sigortacılık sektörünün önde gelen kuruluşlarının üst düzey yöneticileri, hırsızlık, makine kırılması vb. konularda katılımcıları bilgilendirecek ve sonrasında soru/cevap bölümüne geçilecek.

Ayrıca etkinlik boyunca oluşturulacak “Yuvarlak Masa”da sektörün sorunları masaya yatırılarak, tartışılacak. 1. Platform Sektör Çalıştayı ile platform kiralama bilincini geliştirmek, pazarın büyüklüğü hakkında bilgi vermek ve tüm paydaşların bir araya gelmesi amaçlanırken, platform kiralama sektörünü değerlendirerek problem ve çözüm önerilerini konuşmak, sektörün profesyonelleşmesini sağlamak ve sektörün mali ve hukuki yönden gelişmesi hedefleniyor.

Bu gönderiyi paylaş