fbpx

Platformder 1.Olağan Genel Kurulu Yapıldı

Kısa adı PLATFORMDER olan, Personel Kaldırma ve İletme Platformları İşletmecileri Derneği, 1.Olağan Genel Kurul Toplantısını yoğun bir katılım ile gerçekleştirdi. 29 Nisan 2017 Cumartesi günü gerçekleştirilen genel kurulda, Servet AYHAN oy birliği ile yönetim kurulu başkanlığına seçildi. Sektörün önde gelen 18 üretici ve distribütör firması da, genel kurula sponsor oldular.

28 Ekim 2016 tarihinde, sektörün önde gelen on firması ile kurulan PLATFORMDER, 29 Nisan 2017 Cumartesi günü 1.Olağan Genel Kurul Toplantısını gerçekleştirdi. Genel Kurulda Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilen Sayın Servet AYHAN, derneğin kuruluş dönemindeki faaliyetlerinden kısaca bahsetti. Sayın AYHAN konuşmalarında; “ platform sektörü son 10 yılda inşaat sektörünün ve iş sağlığı ve güvenliği mevzuatındaki değişiklikler ile birlikte hızlı bir yükseliş göstermiştir. Bu büyüme ile sektörümüz makine parkında bulunan yaklaşık 10.000 adet makine ile 150 milyon Euro ticaret hacmine ulaşmış bulunmakta” dedi. “ Böyle bir ticari hacme sahip sektörün bir çatı altında toplanmasının şart olduğunu ifade eden Servet AYHAN, dernekleşme çalışmalarına 3,5 yıl önce başladıklarını söyledi.

Konuşmasında dernekleşmenin ne kadar önemli olduğunu anlatan Sayın Servet AYHAN, derneğin kurulduğu ilk aylarda yeni çıkan bir mevzuat çalışmasından dolayı yaşanan problemi, dernek olarak Ankara’ya giderek, görüş sunduklarını ve bu sayede de sektörün yaşayacağı olası problemleri çözdüklerini ifade etti.

Genel Kurulda üyelerine gelecek dönem faaliyetlerini anlatan Sayın AYHAN, dernek olarak tüm ülke geneline yayılacaklarını, bölgesel toplantılar ile sektörü bir araya getireceklerini söyledi. Ayrıca, sektörün en önemli problemleri olan hırsızlıklara karşı derneğin etkin rol alması için çalışma başlatacaklarını ve yine sektörün ihtiyacı olan sözleşmeler konusunda da gerekli girişimlerde bulunacaklarını söyledi. Ayrıca, Sektörüm adına şunu gururla söyleyebilirim, bizler yerli ve yabancı tüm üretici firmaların sahadaki en önemli Ar&Ge’cileriyiz. Bizler, sahip olduğumuz ekipmanların tüm eksi ve artılarını sahada çalışırken gören, tespit eden ve gerektiğinde üreticiye de bilgi aktaran bir misyonumuz da bulunmaktadır. Aslında üreticilerin arayıp, ama bir türlü sahip olamadıkları bilgi ve birikime de bu sayede sahibiz. Bizler, işte üstlenmiş olduğumuz bu misyonu, ülkemizdeki yerli imalatın gelişmesi için kullanmak istiyoruz. Bu işin yapılacağı tek yer ise PLATFORMDER’dir. Dedi.

Öte yandan Sayın Servet AYHAN, sektörümüzü platform günlerinde bir panayır havasında bir araya getirmeyi planladıklarını ve ilkini bu sene eylül ayı içerisinde yapacaklarını da ifade etti. Bunun yanı sıra “kiralama” üzerine periyodik olarak konferanslar tertip edeceklerini de söyledi. Konuşmasının son kısmında Sayın AYHAN “Bizlere güvenerek, bu görevi layık görmenizden ötürü derneğimiz ve yönetim kurulu adına teşekkürlerimizi sunarız” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

PLATFORMDER 1.Olağan Genel Kurulunda; Kadir Has Üniversitesi Yrd. Doç. Dr. Ömer Faruk Görçün, Sayın Bahri Temeltaş, Sayın Mehmet Emin Yaman ve Ana Sponsorlar birer konuşma yaptılar. Programın son kısmında konuşmacılara, ana sponsorlara, destekleyen kuruluşlara plaket verilirken, 1. Yılında PLATFORMDER üyelerine de plaket ve sertifikaları verildi.

Program aile fotoğrafının çekilmesi ile birlikte sonlandı. PLATFORMDER’in yeni yönetimi aşağıdaki şekilde oluştu.

YÖNETİM KURULU ASİL

 1. SERVET AYHAN
 2. KENAN AYDIN
 3. ŞABAN DURAN
 4. SARUHAN GÜNAYDIN
 5. YUNUS TÜRKEN

YÖNETİM KURULU YEDEK

 1. ABDULLAH ALTUNKUM
 2. ERHAN ACAR
 3. KEMAL İÇER
 4. FATİH AYDIN
 5. HALİL İBRAHİM ŞURGUN

DENETLEME KURULU ASİL

 1. İSA GÖKÇEL
 2. KADİR APARAN
 3. NİHAT TURSUN

DENETLEME KURULU YEDEK

 1. MUHAMMET KARAMAN
 2. BİLAL HAMZA
 3. SÜFYAN BAĞCI

Bu gönderiyi paylaş