fbpx

Platformder TSE Ayna Komite Başkanlığına Getirildi

Platformder, 30 Kasım 2018 tarihinde; TSE – Türk Standartları Enstitüsü’nde yapılan toplantıda “MTC 166 Kaldırma Platformları” Ayna Komite Başkanlığına getirildi.

ISO, IEC, CEN ve CENELEC teknik komite çalışmaları, TSE tarafından kurulan Ayna Komiteler (MTC-Mirror Tehnical Committees) ile takip edilmektedir. Belirli bir alanda standart hazırlamak amacıyla kurulmuş ISO/CEN Teknik Komitesinin çalışmalarını ülke içinde takip etmek, ilgili komitenin hazırladığı taslak standarda dair ülke görüşünü hazırlamak ve doğrudan standardı hazırlayanlar arasına katılmak amacıyla kurulan ulusal komitedir.

Platformder, bu ayna komitesinde aşağıdaki standartlarda; üyeleri ile birlikte ülke görüşü hazırlamak ve doğrudan standardı hazırlayan kurumlar ile görüşmek için faaliyet yürütecektir.

MTC 166 Kaldırma Platformlarının İlgilendiği Standartlar

  1. EN 280 -1        : Mobile elevating work platforms – Part 1: Design calculations – Stability criteria – Construction – Safety – Examinations and tests
  2. EN 280-2         : Mobile elevating work platforms – Part 2: Additional safety requirements for load lifting appliances on the extending lifting structure and work platform
  3. TS ISO 18878 : Yükseltilebilen seyyar çalışma platformları— Operatör (kullanıcı) eğitimi

 

Bu gönderiyi paylaş