fbpx

Platformder Üyeleri İftarda Bir Araya Geldiler

Derneğimiz Ramazan vesilesi ile üyelerine iftar yemeği verdi. Programa yoğun ilgi vardı. İl dışından da katılımın olduğu  iftar programında derneğimiz, üyelerinin yanı sıra çözüm ortaklarını sektörel yayın kuruluşlarını da ağırlama fırsatı buldular. Sektör temsilcileri iftar programı süresince, fikir alış verişinde bulunma fırsatı edindiler.

Programın açılışında konuşma yapan Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Servet AYHAN, kısa bir sürede yaptığımız faaliyetler ile, sektörün bir çatı altında toplamayı başardıklarını belirtti. Sayın Ayhan konuşmasında, yapmış oldukları faaliyetlerde ve gelecek dönemde yapılacak faaliyetlerden üyelerine bahsetti.

Programda Genel Sekreter Sayın Kenan Aydın’da kısa bir konuşma yaparak misafirlere katıldıklarından dolayı teşekkür etti.

İftar Programına sponsor olan Acarlar Makine, MST ve ZAMAC firmalarına günün anısına birer hediye taktım edilirken, ayrıca Platformder üyesi olana Acarlar Makine’ye dernek üyelik sertifikası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Servet Ayhan tarafından, Sayın Serkan Acar’a taktim edildi.

Servet Ayhan Beyin Konuşma Metninin Tamamı

Saygıdeğer Üyelerimiz, Kıymetli Misafirler, Değerli Basın Temsilcileri

Hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.

Derneğimizin düzenlemiş olduğu bu ‘İftar Programında sizlerle bir araya gelmekten büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Bildiğiniz üzere, manevi hazzın ve lezzetin zirve yaptığı kutlu bir dönemin içinden geçiyoruz. Bu anlamlı davete katılan ve aynı sofranın etrafında bir araya geldiğimiz herkese bu vesileyle şükranlarımı sunuyorum. Hepiniz hoş geldiniz, sefalar getirdiniz.

Derneğimizin kuruluşu üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen yapmış olduğu ve sektör odaklı faaliyetler neticesinde üye sayısını 90 ın üzerine çıkarmıştır. Ülkemizin en önemli firmaları derneğimizin çatısı altında bir araya gelmeye başlamışlardır.

Platformdergi, 2018 yılında yayın hayatına başlamış ve 4.sayısı yakında siz üyelerimizle buluşacaktır. Burada yeri gelmişken APA’ya çözüm ortağımız olarak teşekkür ediyoruz.  Sizlerden de bu dergiye sahip çıkmanızı istiyoruz. Çünkü, bu bizim dergimiz.

T.C. Kalkınma Bakanlığı, İstanbul Kalkınma Ajansı ve İçişleri Bakanlığı İl dernekler Müdürlüğü ile halihazırda 2 proje için başvurularımızı yaptık. Bu projelerin sektörümüzde önemli bir boşluğunu dolduracağına inanıyoruz. Sonuçlanır sonuçlanmaz detayları siz üyelerimizle paylaşacağız. Bu iki projenin toplam bedeli 1 milyon TL olarak gerçekleşecektir.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Eğiticinin Eğitimi Projesi kapsamında, ELSLIFT ile birlikte Türkiye genelinde belirlene proje okullarından gelecek öğretmenler ile 1 haftalık bir program gerçekleştireceğiz.

Gerek ulusal, gerekse uluslararası lobi faaliyetlerimiz devam ediyor. Artık bir çok konuda sektörümüz adına yapılan faaliyetlerde devlet görüş sormaya başlamıştır. Çok kısa bir süre içerisinde uluslararası alanda da PLATFORMDER ismini duymaya başlayacaksınız.

4 Ekim 2018 Perşembe günü Sektör Buluşmalarının 2.sini gerçekleştireceğiz. Bu buluşmada sadece sektörümüzün problem ve çözüm önerilerini konuşacağız. Bu konuda sizlere göndermiş olduğumuz anket  sonuçları, konu başlıklarını belirleyecektir. Lütfen bu tarihi not ediniz.

2019 yılı Nisan ayının son haftası, PLATFORM GÜNLERİ ile bir araya geleceğiz. Tarih ve yer konusu en kısa sürede sizler ile paylaşılacaktır.

Ve bu sene ilk defa yaptığımız fuarımız. Ana Destekçisi Olduğumuz; Vinç, istifleme, platform ve ağır nakliyat sektörünün ilk ve tek fuarı “VİPP 2018”, 2-5 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Tuzla Viaport Marina’da gerçekleştirildi. 11 bin metrekare açık, 1300 metrekare kapalı olmak üzere toplam 12 bin 300 metrekarelik alanda düzenlenen fuarda 83 marka ürünlerini ziyaretçilerle buluşturdu.

Elde edilen başarı ile, fuarımızı 2020 yılında “ULUSLARARASI” olarak yapacağız. Ayrıca bu fuar öncesinde de önemli bir uluslararası etkinliğe ev sahipliği yapmayı planlamaktayız.

Fuarın yapılmasında emeği geçen SADA fuarcılığa ve APA Yayıncılığa sektörümüz adına teşekkür ediyoruz. Bizleri bu fuarda yalnız bırakmayan A4 MEDYA ve FORUM MAKİNA’ya da yeri gelmişken teşekkür ederiz.

Çözüm ortaklığı ile sizlere hizmet vermek adına ilk adımı attık. Bundan sonrada ihtiyaçlar doğrultusunda bu hizmetimizi genişleteceğiz. İlk etapta sigorta ile başladık. FT SİGORTA ile bir çözüm ortaklığı yaptık. Hayırlı olsun diyoruz. Sırada PERİYODİK MUAYENE ve HUKUK konularında çözüm ortaklıklarımız olacak. Gelişmeleri sizler ile paylaşıyor olacağız.

Daha yaptığımız ve yapacağımız çok işler var ama burada sözümü sonlandırmak istiyorum. Bugün burada başta iftar programına sponsor olan ACARLAR MAKİNA, MST VE ZAMAC firmalarına ve yetkililerine teşekkür ediyor, hepinizi tekrar sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.

 

Bu gönderiyi paylaş