TÜRKİYE’NİN İLK EKLEMLİ – PALETLİ ÖRÜMCEK PLATFORMUNUN TANITIMI YAPILDI

Personel Yükseltici Platform sektörünün yeni oyuncusu ve Platformder üyesi Vesa Platform, Türkiye’nin ilk 18 metre çalışma yüksekliğine sahip eklemli-paletli örümcek platformunun (T18AJ) tanıtımını İstanbul’da sektör temsilcilerinin de katıldığı programda gerçekleştirdi.

Açılış Konuşmasında Vesa Platform Kurucusu Sayın Ali GÖRAL; KOSGEB, AR-GE ve İnovasyon desteğine başvurarak Türkiye’de şimdiye kadar yapılmamış, bir ilk olan 18 metre eklemli-örümcek platform projesine başladık. Şirketimizin sloganında da belirttiğimiz gibi Türkiye pazarına yenilikçi ürünler kazandırmak ve ülkemize de katma değer katarak, global ölçekte platform sektöründe kendimize yer edinmeyi amaçlıyoruz. Bu bağlamda bugün sizlere, Türkiye’nin ilk 18 metre çalışma yüksekliğine sahip eklemli-paletli örümcek platformunun (T18AJ) tanıtımını yapmaktan mutluluk duyuyoruz.

T18AJ modelimiz; benzinli ve iç mekân kullanımı için 230 volt elektrik motoruna sahiptir. Tam oransal kontrol ve radyo uzaktan kumanda ile sürüş, ayak ve platform kullanımı yapılabilmektedir. Elektrohidrolik ayak kontrolü ve otomatik dengeleme sistemi, kendi yazılımımız vSAFE elektronik stabilite ve limitleme sistemi, otomatik toplama ve denge dışı durumlarda otomatik kesme makinamızın güvenliğinde öne çıkan özelliklerdir.

Şu anda 0,79 x 1,99 metre boyutları ve 18 metre çalışma yüksekliğine sahip bu örümcek platformu, gerekli tüm standartlara uygun olarak üretmiş ve testleri yapılmış şekilde, bugün sizlerin katılımlarıyla pazara sunuyoruz. Diyerek sözlerini tamamladı.

Daha sonra söz alan Platformder Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Servet AYHAN; bizler yerli üretimi her zaman destekliyoruz. Ülkemizden çıkan bu ürünleri bir dünya markası olarak görebilmek bizlerin en büyük temennisidir. Vesa Platform’a çalışmalarında başarılar diliyoruz ve Platformder olarak her zaman yanlarında olacağımızı belirtmek istiyorum dedi.

Gün boyu süren tanıtım programında sektör temsilcileri ürünü kullanma ve test etme fırsatı buldular. Tüm katılımcıların beğenisini kazanan T18AJ, kısa bir süre içerisinde kiralama firmalarının parkında yerini almaya hazırlanıyor.

Bu gönderiyi paylaş