fbpx

Vipp 2018 Fuarı Kapılarını Açtı.

Vinç, istifleme, platform ve ağır nakliyat sektörünün ilk ve tek fuarı: “VİPP 2018”, T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İstanbul İl Müdürümüz Sayın Ümit ÜNAL’ın da katılımlarıyla sektör ile buluştu.

Türkiye’nin en önemli fuarı olan Komatek Fuarları’nın organizatörü SADA Uzmanlık Fuarları A.Ş. ve Türkiye iş ve inşaat makineleri sektörünün en eski ve en köklü yayın kuruluşu APA Yayıncılık LTD. yepyeni bir işbirliğine adım attı. İki kuruluşun işbirliği ve organizasyon ortaklığı neticesinde Türkiye’nin ilk ve tek, vinç, ağır taşıma, platform, istifleme ve elleçleme makinalarını kapsayan ve 2 – 5 Mayıs 2018 tarihleri arasında birincisi yapılacak olan VIPP 2018 Fuarı İstanbul Tuzla’da Viaport Marina’da sektör ile buluştu. PLATFORMDER’in de desteği ile düzenlenen VİPP 2018, sadece istifleme kaldırma ve elleçleme sektörüne değil kiralama firmaları, müteahhitler, taşeronlar, liman işletmeleri, endüstriyel tesisler de dahil olmak üzere bir çok kullanıcıya hitap ediyor.

Fuar açılışına T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İstanbul İl Müdürümüz Sayın Ümit ÜNAL’da katıldılar. Açılış programında fuara destek veren Platformder, Vinçder ve İsder derneklerin yönetim kurulu başkanları ve üyeleri birer açılı konuşması gerçekleştirdiler.

Açılış programında söz alan T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İstanbul İl Müdür Sayın Ümit ÜNAL, Vinç, İstifleme, Platform Ve Ağır Nakliyat sektörlerini bir araya getiren VIPPFUAR 2018 in açılışında bulunmaktan onur duyduğunu belirtti. Sayın Ünal, hükümet olarak ülkemzide imalatin gelişmesi adına önemli desteklerin verilmeye başlandığını ve bugün burada bir araya gelen sektöründe bu desteklerden yararlanması gerektiğinin altını çizdi. Ülke olarak endüstri 4.0 yakalayarak, yüksek teknolojik ürün üreterek iharacatını yapmamız gerektiğini ve bu sayede de cari açığın kapanabileceğini belirtti. Ülke olarak güçlenmemizin yegane temelinin üretimden geçtiğini söyleyen Sayın ÜNAL, bu konuda İstanbul İl Müdürlüğü olarak her zaman sektörün yanında olduklarını söyledi. Konuşmasının sonunda ise bu fuarın 2.si için Bakanlık olarak elimizden gelen tüm desteği göstereceklerini söyleyerek, fuara katılan herkese başarılar diledi.

Platformder Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Servet AYHAN, yaptığı açılış konuşmasında; PLATFORMDER, dünyada artık sektörel derneklerin tam manasıyla ihtisaslaşmaya başladığı dönemde, 28.10.2016 tarihinde sektörün önde gelen 10 firması tarafından kurulmuştur. Kuruluşununun üzerinden geçen 1,5 yıl gibi kısa bir sürede, sektörün önde gelen işletmecileri, imalatçıları ve distribütör firmaları dernek üyemiz olmuşlardır. Bugün itibarıyle derneğimiz ülkemizde; % 80 lik bir temsil gücüne sahip bulunmaktadır. Şeklinde konuştu. Konuşmasının devamında Sayın AYHAN; Ülkemizde Personel Yükseltici Platformların kullanımının önemli oranda artış göstermesinin nedeninin, 2013 yılında İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununda yapılan değişiklik ile olduğunu ifade etmiştir.

Konuşmasının son kısmında ise Sayın AYHAN, kuruluşundan bugüne geçen kısa süre içerisinde yapılan faaliyetleri kısaca anlattı ve Sayın Ümit ÜNAL’a ve tüm katılımcılara teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

Açılış programının son kısmında ise tüm dernek başkanları ve yöneticileri ile kurdale kesimi yapılarak fuar açılışı gerçekleştirildi.

Bu gönderiyi paylaş