fbpx

PLATFORMDER’ de BAYRAK DEĞİŞİMİ

Platformder 3. Olağan genel Kurul Toplantısı 17 Haziran 2021 Perşembe günü Kozyatağı BYOTELL’de gerçekleştirildi. Genel Kurula Tek Liste ile giren Saruhan Günaydın, Platformder’in yeni Yönetim Kurulu Başkanı Oldu. T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan koronavirüs tedbirleri genelgesi kapsamında gerçekleştirilen genel kurula üyeler yoğun ilgi gösterdi.

Genel Kurul, İstiklal Marşı ve Saygı duruşu ile başladı ve ardından Genel Kurulu Yönetmesi için Divan Kuruluna Mahir Polat Başkan, Tayfun Koç Başkan Yardımcısı ve Sibel Aygül Kâtip üye olarak seçildi.

Genel Kurul Açılış konuşmasında Servet Ayhan, geçmiş dönem faaliyetlerini üyelerine anlattı. Sayın Ayhan, Platformder’in kuruluşundan bugüne kadar yapmış oldukları önemli çalışmaları kısaca anlatarak, bundan sonra seçilecek yeni yönetimin de aynı şekilde çalışmasını ve sektörü hakkıyla temsil eden bir STK olması gerektiğinin altını çizdi. Konuşmasının sonunda Sayın AYHAN, başkanlık görevini bırakırken, geçmiş dönemde beraber çalıştığı tüm üyelere teşekkür ederek birlik ve beraberlikten ödün vermeden hareket etmelerini istedi.

Genel Kurul’da tek liste ile seçime gidildi. 2019 yılından beri Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ve Saymanlık görevini başarıyla yürüten Saruhan GÜNAYDIN başkan seçildi.

Sayın Günaydın teşekkür konuşmasının hemen başında; PLATFORMDER’i sektörün önemli bir aktörü yaparak bugünlere taşınmasında önemli katkısı olan, beyefendiliği ile hepimize örnek olan kıymetli başkanımız Servet AYHAN’a şahsım ve Yönetim Kurulu adına şükranlarımı sunarım diyerek konuşmasına başladı. Sayın Günaydın konuşmasının devamında sektörün kurumsal bir yapıda gelişmesi adına yapacakları faaliyetleri üyeleri ile paylaştı. Sektörün bir ihtisas derneği olma yolunda emin adımlar ile ilerleyeceklerini belirten Saruhan GÜNAYDIN, 2021 – 2023 döneminin tüm üyelere ve sektöre hayırlı olmasını diledi.

Sayın GÜNAYDIN, konuşmasının sonunda Genel Kurula Ana Sponsor Olan ve Destekleyen; (DLL) De Lage Landen Finansal Kiralama A.Ş., Emir Enerji, Acarlar Makine, ELSLift ve Mak-Ser Platform’a ayrı ayrı teşekkür etti. Dilek ve temenniler kısmında genel kurula katılan üyelere mikrofon uzatılarak görüş ve önerileri dinlendi ve fotoğraf çekimi ile genel kurul sona erdi. Genel Kurul sonrasında ise öğlen yemeğine geçildi.

PLATFORMDER’in 3. Olağan Genel Kurul Toplantısında oy birliği ile seçilen Yönetim Listesi ise aşağıdaki şekilde oluştu.
YÖNETİM KURUL ASİL ÜYE LİSTESİ
1.Saruhan GÜNAYDIN, Yönetim Kurulu Başkanı, Toro Makine
2.Fatih AYDIN, Sayman, AVK Aydın Vinç
3.Kenan AYDIN, Genel Sekreter, Fatih Vinç
4.Kerem BAYRAK, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, ELSLift
5.Gökhan GÜLTEKİN, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Terex Turkiye
6.Necip AYHAN, Yönetim Kurulu Üyesi, Ayhanlar Platform
7.Eren YILDIZTEKİN, Yönetim Kurulu Üyesi, Highlift
YÖNETİM KURULU YEDEK
1.Mahir POLAT, Mak-Ser Platform
2.Fatih Mehmet AYDIN, Masif Makina
3.Kadir APARAN, Galaksi Platform
4.Serdar ŞEN, Uzay Platform
5.Burak Önder ÇILGIN, Level İş Makinaları
DENETLEME KURULU ASİL
1.Kemal İÇER, İstanbul Vinç
2.Bekir ERDEMLİ, Kaulas Lastik
3.Süleyman Evren GÖYMEN, ACR Platform
DENETLEME KURULU YEDEK
1.Birkan KORKMAZ, Akümser
2.Erkan KALECİ, ATM Makina
3.İrfan İŞMAK, Up Makina
MESLEKİ ETİK KURULU VE HAKEM HEYETİ
1.Emre APA, Apa Yayıncılık
2.Sibel AYGÜL, Sidea Danışmanlık
3.Tayfun KOÇ, Sabır Kimya

Bu gönderiyi paylaş